Countries

Languages

BREEAM In-Use dla Centrum Handlowego Auchan Bielany

Pologne
18 August 2020

Piąty obiekt w portfolio Ceetrus Polska został wyróżniony prestiżowym certyfikatem branżowym BREEAM In-Use. Podwrocławskie Centrum Handlowe Auchan Bielany otrzymało dokument z oceną „doskonały” w kategorii Building Management i ocenę bardzo dobrą w kategorii Asset Performance. Certyfikat potwierdza, że w centrum handlowym są stosowane ekologiczne rozwiązania, zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju zarówno w zakresie funkcjonowania budynku, jak i sposobu zarządzania nim.  

Certyfikat BREEAM In-Use jest jednym z najważniejszych w Europie systemów ekologicznej oceny budynków, w tym nieruchomości komercyjnych. O certyfikat mogą ubiegać się obiekty, które funkcjonują na rynku przynajmniej od dwóch lat. W trakcie weryfikacji szczegółowo analizowane są zarówno parametry techniczne budynków, jak i sposób zarządzania nimi.

Wśród obiektów zarządzanych przez Ceetrus Polska, które do tej pory otrzymały certyfikat BREEAM-In-Use, są: Galeria Bronowice w Krakowie, podwarszawska Galeria Łomianki, Centrum Handlowe Auchan Gdańsk oraz Centrum Handlowe Auchan Hetmańska, które mieści się w Białymstoku. Od 12 sierpnia certyfikat BREEAM In-Use otrzymało również Centrum Handlowe Auchan Bielany pod Wrocławiem.

– Wyróżnienie Centrum Handlowego Auchan Bielany certyfikatem BREEAM In-Use z tak wysokimi ocenami to potwierdzenie naszych długofalowych działań w zakresie modernizacji obiektu i zapewnienia funkcjonowania zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. W centrum handlowym i jego otoczeniu wprowadzamy liczne rozwiązania na rzecz ochrony środowiska oraz nowe usługi, które sprawiają, że obiekt jest ekologiczny, a przy tym wygodny i przyjazny dla naszych klientów – mówi Karina Slawik-Koźlik, property manager w Centrum Handlowym Auchan Bielany.

Aby uzyskać tak wysoki wynik w procesie certyfikacji, Centrum Handlowe Auchan Bielany musiało spełnić liczne rygorystyczne kryteria związane, m.in. z efektywnym zarządzaniem i recyclingiem odpadów, efektywnością energetyczną, optymalizacją zużycia wody i energii oraz emisją dwutlenku węgla. Pod uwagę wzięto również sposób zarządzania, komfort użytkowników obiektu, rozwiązania transportowe, użyte materiały, rozwiązania na rzecz ochrony środowiska i troskę o bioróżnorodność.