Kraje

Języki

Ceetrus Polska na Eco-Miasto 2020

Pologne
17 Wrzesień 2020

Strategia zrównoważonego rozwoju Ceetrus Polska opiera się na dwóch kluczowych filarach: Carbon neutral C- oraz Territory positive T+. Pierwszy z nich to odpowiedź na zachodzące zmiany klimatu, drugi – na potrzeby lokalnych społeczności. Projekt Eco-Miasto organizowany przez Ambasadę Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa i internetowy dziennik Teraz Środowisko porusza istotne dla Ceetrus Polska zagadnienia.

– Chcemy się dzielić dobrymi praktykami i wiedzą zwłaszcza w zakresie kształtowania i projektowania przestrzeni oraz obiektów w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju i we współpracy z lokalnymi społecznościami. Dlatego zdecydowaliśmy się po raz kolejny wziąć aktywny udział w projekcie Eco-Miasto i nagrodzić laureatów konkursu dla miast – mówi Ada Walentek, dyrektor generalna Ceetrus Polska.

Przedstawiciele Ceetrus Polska wezmą udział w kilku debatach i panelach dyskusyjnych w ramach konferencji Eco-Miasto 2020, która odbędzie się w dniach 21-25 września w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Ada Walentek, dyrektor generalna Ceetrus Polska wystąpi w debacie pt. „Miasta po pandemii”.  Opowie o nowych projektach, nad którymi obecnie pracuje Ceetrus Polska i o tym, jak mogą się przyczynić do zrównoważonego rozwoju miast i lokalnych społeczności. Panel rozpocznie się 21 września o godzinie 12:00 i będzie transmitowany online.

Z kolei Agnieszka Gutowska, dyrektor marketingu, lider komunikacji i CSR weźmie udział w panelu pt. „Współpraca z mieszkańcami”, który odbędzie się 23 września. Agnieszka Gutowska opowie o dialogu i współpracy z lokalnymi społecznościami, który jest kluczowym elementem strategii CSR Ceetrus Polska.

Jako partner strategiczny projektu Eco-Miasto 2020 Ceetrus Polska ufunduje również nagrodę specjalną w konkursie Eco-Miasto w kategorii „Zieleń miejska”. Przedstawiciele miasta laureata wezmą udział w wyjeździe studyjnym, podczas którego zapoznają się z  jednym z międzynarodowych projektów mixed-use realizowanych przez Ceetrus w Europie.  

Celem konkursu jest popularyzowanie idei zrównoważonego rozwoju przestrzeni miejskich. Ze względu na sytuację epidemiczną tegoroczna konferencja odbywa się w reżimie sanitarnym. Spotkania, panele dyskusyjne oraz wręczenie nagród w konkursie dla miast będą obywały się online.

Program konferencji Eco-Miasto 2020 jest dostępny pod linkiem https://www.eco-miasto.pl/miedzynarodowa-konferencja-eco-miasto-2020/