Kraje

Języki

Działania Ceetrus Polska w corocznym raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Pologne
15 Kwiecień 2021

W opublikowanym 15 kwietnia przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu raporcie pt. „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre Praktyki” znalazło się trzynaście projektów z zakresu CSR, które Ceetrus Polska zrealizował w ubiegłym roku.

Raport pt. „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” jest cykliczną publikacją Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wydawaną od 2002 roku. Raport jest przeglądem aktywności firm w zakresie CSR oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w Polsce.

Od 2018 roku w dorocznym raporcie FOB pt. „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre Praktyki” można znaleźć wybrane aktywności CSR podejmowane przez Ceetrus Polska. W tegorocznej publikacji opisano ich aż 13. Są wśród nich liczne działania podejmowane na rzecz lokalnych społeczności, a także inicjatywy wspierające służbę zdrowia oraz instytucje pomagające potrzebującym w czasie pandemii Covid-19. W raporcie FOB zostały opisane również dwie kampanie edukacyjne kierowane do klientów centrów i galerii handlowych oraz działania na rzecz zapewnienia bioróżnorodności i promocji zielonego transportu. W publikacji FOB uwzględnione zostały również działania na rzecz zapewnienia równości płci wśród zatrudnionych, a także wsparcie gospodarki obiegu zamkniętego.

– To dla nas powód do dumy, że po raz kolejny podejmowane przez nas działania CSR znalazły się w tak prestiżowej publikacji, jaką jest raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” przygotowywany przez FOB. Czas pandemii koronawirusa wymaga od biznesu uważności na potrzeby innych, troski o potrzebujących pomocy i solidarności. Dlatego zdecydowaliśmy się podjąć wiele różnorodnych inicjatyw, które wesprą naszych sąsiadów, czyli lokalne społeczności i pomagające im na co dzień instytucje – mówi Agnieszka Gutowska, dyrektor marketingu, lider komunikacji i CSR Nhood Polska, firmy zarządzającej obiektami handlowymi Ceetrus Polska. 

Premiera raportu FOB odbyła się 15 kwietnia w przestrzeni wirtualnej – na stronie internetowej organizacji oraz na prowadzonych przez nią profilach w mediach społecznościowych.

– Pandemia nie tylko nie zatrzymała aktywności odpowiedzialnego biznesu, ale wzmocniła to zaangażowanie. Obserwowaliśmy wiele pozytywnych inicjatyw, które sprawiają, że rola firm w walce z pandemią jest niepodważalna. Prezentuje je raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki”, który już dziś dokumentuje wszechstronny przekrój aktywności biznesu w imię solidarności i empatii w bezprecedensowej sytuacji – powiedziała podczas premiery Marzena Strzelczak, prezeska i dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Tegoroczny Raport FOB jest dostępny pod linkiem:
http://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2020/